Nie je dôležité pre politikov vajce zniesť, ale dobre kotkodákať.

Autor: Jozef Maťaše | 3.4.2013 o 18:55 | (upravené 3.4.2013 o 20:31) Karma článku: 30,41 | Prečítané:  1775x

Vidíme to všade okolo seba: dôležitejšie ako niečo urobiť, je pekne rozprávať o tom ako to urobíme. EU vydáva obrovské prostriedky na to, aby nám prostredníctvom rôznych reklamných spotov alebo PR kampaní dala najavo, ako sa stará o všeobecné blaho.

A samozrejme nemôžeme zabudnúť na analýzy. To je ten najlepší spôsob, ako ošklbať verejné zdroje. Prenájom budovy pre štátny Geodetický a kartografický ústav (GKÚ) na 100 rokov za horibilné nájomné je svinstvo najhrubšieho zrna, ale nové vedenie GKÚ uvedený nájom riešila objednaním analýz za cca 70 000.- € (ktoré ešte aj nevie nájsť). A tým riešenie nevýhodného prenájmu nateraz skončilo.

Ministerstvo školstva nemá na zvyšovanie platov učiteľov, ale na propagáciu škôl za 1,5 milióna € peniaze s radosťou použije. Peniaze pôjdu na prípravu tlačových správ, písanie prejavov či výskumy verejnej mienky a iba na tlačovú konferenciu je vyčlenených 10 000.- €. Toto je presne to, čo naše školstvo potrebuje: vysvetliť učiteľom a verejnosti, ako sme na tom dobre!

Ministerstvo pôdohospodárstva zaplatí za kampaň na jedenie sladkovodných rýb viac ako 860 000.-€! A ešte si ju objednala u TV s najnižšou sledovanosťou. Takto nejako by nakladali aj s prostriedkami od výrobcov potravín, ktoré plánujú vyberať na podporu predaja slovenských potravín. No nedajte im do ruky peniaze, aby ich mohli rozfofrovať medzi svojich známych!

Na záver porovnanie podnikateľského a štátneho prístupu:

Podnikateľ je úspešný keď pri svojej rozhodovacej činnosti minimalizuje náklady.

Štátny úradník je úspešný keď pridelené financie do posledného centu minie, aj keď na niečo, čo vôbec nie je potrebné. A samozrejme na ďalší rok požiada o navýšenie rozpočtu!

Nech mi nikto nehovorí, že silný štát je to, čo všetci potrebujeme!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kto robí Slovensku v Amerike reklamu? Aj statočný pes a splašený medveď

Krajinu často zviditeľnia iba virály.


Už ste čítali?