Nie je dôležité pre politikov vajce zniesť, ale dobre kotkodákať.

Autor: Jozef Maťaše | 3.4.2013 o 18:55 | (upravené 3.4.2013 o 20:31) Karma článku: 30,41 | Prečítané:  1776x

Vidíme to všade okolo seba: dôležitejšie ako niečo urobiť, je pekne rozprávať o tom ako to urobíme. EU vydáva obrovské prostriedky na to, aby nám prostredníctvom rôznych reklamných spotov alebo PR kampaní dala najavo, ako sa stará o všeobecné blaho.

A samozrejme nemôžeme zabudnúť na analýzy. To je ten najlepší spôsob, ako ošklbať verejné zdroje. Prenájom budovy pre štátny Geodetický a kartografický ústav (GKÚ) na 100 rokov za horibilné nájomné je svinstvo najhrubšieho zrna, ale nové vedenie GKÚ uvedený nájom riešila objednaním analýz za cca 70 000.- € (ktoré ešte aj nevie nájsť). A tým riešenie nevýhodného prenájmu nateraz skončilo.

Ministerstvo školstva nemá na zvyšovanie platov učiteľov, ale na propagáciu škôl za 1,5 milióna € peniaze s radosťou použije. Peniaze pôjdu na prípravu tlačových správ, písanie prejavov či výskumy verejnej mienky a iba na tlačovú konferenciu je vyčlenených 10 000.- €. Toto je presne to, čo naše školstvo potrebuje: vysvetliť učiteľom a verejnosti, ako sme na tom dobre!

Ministerstvo pôdohospodárstva zaplatí za kampaň na jedenie sladkovodných rýb viac ako 860 000.-€! A ešte si ju objednala u TV s najnižšou sledovanosťou. Takto nejako by nakladali aj s prostriedkami od výrobcov potravín, ktoré plánujú vyberať na podporu predaja slovenských potravín. No nedajte im do ruky peniaze, aby ich mohli rozfofrovať medzi svojich známych!

Na záver porovnanie podnikateľského a štátneho prístupu:

Podnikateľ je úspešný keď pri svojej rozhodovacej činnosti minimalizuje náklady.

Štátny úradník je úspešný keď pridelené financie do posledného centu minie, aj keď na niečo, čo vôbec nie je potrebné. A samozrejme na ďalší rok požiada o navýšenie rozpočtu!

Nech mi nikto nehovorí, že silný štát je to, čo všetci potrebujeme!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?