Ako Jahnátek potraviny zdražil

Autor: Jozef Maťaše | 12.2.2013 o 18:15 | Karma článku: 22,31 | Prečítané:  2992x

Profesor elektroenergetiky Jahnátek sa chopil koncepčne podpory predaja slovenských potravín! Keď nevyšiel zámer so zníženou DPH, skúsil to opačnou cestou. Zaťažil výrobcov ďalšou daňou.

Ako je zvykom jednofarebnej vlády, Jahnátek predloží 20. 2. 2013 do vlády návrh zákona, ku ktorému nepripustil žiadnu diskusiu. Márne som hľadal návrh zákona na portáli kde mal byť zverejnený. Nie je tam. Napriek tomu ministerstvo tvrdí, že verejnosť sa mohla vyjadriť. Riešenie podpory predaja potravín zodpovedá socialistickému naturelu pána ministra: zriadime fond, výrobcovia nám povinne prispejú a my už tie prachy nejako rozfofrujeme! Plánovaný objem príspevkov výrobcov je 3 000 000.- € ročne (takmer 100 000 000.- SK), z toho správa fondu zhltne 300 000.- € (takmer 10 000 000.- SK).

Že by sa malo najskôr ujasniť, čo vlastne slovenská potravina je, to nikoho kompetentného nenapadlo. Asi to nie je podstatné, hlavné je vyzbierať od ľudí peniaze. A ešte majú na ministerstve tú drzosť tvrdiť, že z podnikateľskej sféry nedostali iný návrh koncepčného riešenia. Keď som ešte v júni minulého roku osobne predložil projekt na podporu predaja slovenských potravín, ministerstvo po viac ako 5 týždňoch odpovedalo, že nemajú záujem o podporu projektu, nakoľko sú gestorom projektu Značka kvality SK. Ak ten projekt vôbec poznáte, tak viete posúdiť jeho prínos k zvyšovaniu podielu predaja SK potravín.

Ja sa pýtam: Prečo neprebehla verejná diskusia k navrhovanému zákonu. Čoho sa ministerstvo bálo? Tento tajný zákon má zvýšiť podiel SK potravín na deklarovaných 80%???

Snáď si moje otázky niekto z kompetentných všimne a zareaguje na ne. Ak nie, tak sa možno znovu nájde nejaký dobrák, ktorý nabúra web MPRV a tento blog tam zavesí tak, ako sa to už s jedným mojim blogom udialo :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?