Karty Diners club za desaťtisíce euro pre ministerstvo

Autor: Jozef Maťaše | 15.12.2012 o 19:58 | (upravené 17.12.2012 o 17:15) Karma článku: 17,53 | Prečítané:  1542x

Kríza, ťažké časy pre hospodárstvo krajiny, konsolidácia verejných financií, to sú v týchto časoch veľmi frekventované slovné spojenia. Napriek tomu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky zaplatilo od 28. 2. 2012 do 15. 11. 2012 neuveriteľných 132 827,45 € za karty Diners Club.

Zvyšovanie všetkých možných daní a poplatkov na naplnenie rozpočtu bolo zdôvodňované aj tým, že už nie je kde škrtať. A zrazu zistíme, že na jednom jedinom ministerstve z tých mnohých, ktoré živíme platíme nehorázne sumy za niečo, čo ministerskí úradníci nieže nepotrebujú, ale si ani nezaslúžia!!! Ak si to vynásobíme 14 ministerstvami tak to robí takmer 1 860 000.- € (cca 56 miliónov Sk).

A to je iba jedna položka na jednom ministerstve. Ktovie koľko takýchto nezmyselných položiek platia naše ministerstvá. Asi sa niekto spolieha na to, že pri vyvlastňovaní zdravotných poisťovní, kúpe SPP, prehratých arbitrážach a podobných miliónových sumách si nikto nebude všímať nejakých 132 827,45 € za karty Diners Club. Ale ja nemienim prispievať ani jediným Eurom na zbytočnosti ministerským úradníkom!

Keď bude štát hospodáriť s prebytkovým rozpočtom, potom sa môžeme baviť o nejakom nadštandarde na ministerstvách. Dovtedy iba nutné výdavky a žiaden luxus!!!

Dodatočná oprava: Karty Diners Club má ministerstvo zadarmo, jedná sa o sumy zaplatené ministerstvom za tovary a služby. K tomuto informačnému omylu došlo z dôvodu slabej informačnej otvorenosti Ministerstva pôdohospodárstva (nie je možné jednotlivé faktúry otvoriť). Spoločnosť Diners Club ich poskytuje zadarmo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kto robí Slovensku v Amerike reklamu? Aj statočný pes a splašený medveď

Krajinu často zviditeľnia iba virály.


Už ste čítali?