Bol som pri odvolávaní Fica.

Autor: Jozef Maťaše | 8.11.2014 o 22:28 | Karma článku: 11,63 | Prečítané:  2417x

Dnes som v parlamente zistil, čo si vládnuca strana myslí o voličoch. Arogancia a nadutosť sa prejavila už pri snahe dostať sa na balkón rokovacej sály. Iniciatívne som sa tam chcel dostať už pred šiestou hodinou večernou.

Povýšenecky mi bolo oznámené, že na balkón púšťajú až 18.30,  to ale znamenalo iba to, že o 18.30 mali začať iba zapisovať záujemcov do počítača. Mali, ale nezačali (argument bol, že schôdza ešte nezačala). To že čakajúci vytvárali zápchu pri 80 cm dverách, ktoré tvoria "majestátny" vstup do parlamentu, nebolo dôležité. S meškaním začala dlho očakávaná evidencia záujemcov o vstup na parlamentný balkón. Zapisoval ma pravdepodobne ochrankár, nie dvomi prstami po klávesnici (tak píšem aj ja), ale iba jedným. A to ešte každé slovo dôkladne kontroloval na monitore. Čiže na balkón som sa dostal chvíľu pred siedmou. Ešte že nemohli kolesíkovci túto schôdzu zrušiť neschválením programu.

Čakanie na skončenie poslaneckého grémia.Čakanie na skončenie poslaneckého grémia. (sme.sk)

Zjavne som nadobudol dojem, že som v parlamente neželaný a otravný hmyz.

Ako skúsenosť som to asi potreboval. Vypočul som si návrh na odvolanie a začiatok Ficovej obhajoby. V momente, keď to začalo byť v rovine štandardnej demagógie a zavádzania, som sa zdvihol a vypadol som z toho "Mordoru".

Celkový dojem: Depka na dva roky!

P.S. Strach vládnej moci tam ale bol cítiť. Už bolo dávno po zhromaždení ľudí pred parlamentom, ale okrem policajných áut priamo pred parlamentom (4 kusy) boli povyše parlamentu v bočnej uličke zaparkované ďalšie 4 autá a v každom sedeli min. traja príslušníci.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?