Vládna koncepcia je jasná: všetkým zobrať a niektorým dať.

Autor: Jozef Maťaše | 29.10.2013 o 17:10 | Karma článku: 27,96 | Prečítané:  1835x

To čo stvára vláda nemá ani hlavu ani pätu. Žiadna koncepcia, iba pokusy a omyly. A boj so živnostníkmi a podnikateľmi. Zamestnancov drží u huby už dávno.

Čipovanie psov mesiac po účinnosti zrušené. Tí čo nerešpektujú zákony to zasa vyhrali, keď ušetrili na čipovaní. Takto nás všetkých naučia, že zákony sú trhací kalendár.

Nezamestnanosť vysoká a tak sa vláda vrhla všetkými silami na boj s ňou a za lepšie podmienky zamestnaných. Akurát nevidí širšie súvislosti prijímaných zákonov.

Najskôr sťaží živnostenské podnikanie, zdraží prácu na dohodu, následne cez kolektívne zmluvy upraví stav zamestnancov v menších firmách na max. 20 ľudí. A naivne očakáva, že po týchto krokoch zamestnanosť porastie. Aby náhodou niekoho nenapadlo prejsť zo živnosti na s.r.o. tak vymyslí daň zo straty. Všetko s jediným cieľom: získať čo najviac peňazí do štátnej pokladnice.

A potom môže začať to, čo sa pekne nazýva silný štát. Prejavuje sa to rôzne. Kupujú sa stratové časti SPP, vykupujú sa zdravotné poisťovne, platia sa prehraté arbitráže a právnici ktorí prehrali arbitráž (ak niekto tvrdí, že sa nič platiť nebude, tak klame) alebo sa platí 15 000 000.- € na propagáciu vedy a techniky. Takto by som mohol písať ešte dlho a bolo by to už nudné (prípadne by to slabším povahám mohlo privodiť srdcovú slabosť).

Treba mať neustále na pamäti: ak vláda tvrdí, že nám niečo dá to iba znamená, že to už niekomu zobrala.

Pretože vláda nemá žiadne svoje peniaze, všetky má od občanov!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?