Chceme viac SMERštátu?

Autor: Jozef Maťaše | 25.9.2013 o 9:32 | Karma článku: 32,00 | Prečítané:  2653x

Súdruh Fico za svoju dogmu vyhlasuje potrebu väčšieho vplyvu štátu na všetky oblasti nášho života. Ako to v praxi vyzerá ukazuje aj zadávanie zakázok a obsadzovanie pozícií v tomto SMERštáte.

Minister Jahnátek transparentne vybral príbuzných a rodákov. Reklamu pre VšZP rozdelia na menšie časti, aby nemuseli vyhlásiť verejnú súťaž a zákazku dostane z toho mora slovenských agentúr schránková firma z Londýna. Podozrivo sa množia verejné obstarávania rozdelené do viacerých objednávok, úplne náhodou každá z nich tesne pod 10 000.- €. Nehovoriac o kúpe SPP preto, aby mohol vyrábať stratu, na ktorú sa všetci poskladáme.

Náš vodca nám ale neodhaľuje pravú príčinu jeho snahy o silný štát. Možnosť rozdeľovať národné bohatstvo svojim mecenášom je tá najviac do očí bijúca. Ale nezanedbateľnou nie je ani tá možnosť, zamestnávať a mať vplyv na čo najviac zamestnancov. To už je len krôčik k vedúcej úlohe strany v spoločnosti. Veď na budovaní národného frontu sa už pracuje. Rozdeľovanie strán na štandardné a neštandardné je urážkou voličov. Štandardné sú pravdepodobne tie, ktoré si navzájom ticho tolerujú zlodejstvá a neštandardné tie, ktoré na tie zlodejstvá poukazujú.

Z uvedeného pre mňa vyplýva, že ja nechcem viac SMERštátu ani nijakého iného štátu. Štát nech vytvára podmienky na slušný život a podnikanie. Štát je silný vtedy keď sú jeho občania silní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?