Ťažký týždeň Smeru

Autor: Jozef Maťaše | 19.4.2013 o 21:00 | Karma článku: 32,12 | Prečítané:  4122x

Stabilita a žiadne škandály! Takto skromne hodnotil rok vládnutia Smeru jej vodca. A má pravdu, pretože škandálom je iba to, čo za škandál vyhlási vedúca sila spoločnosti. Všetko ostatné je iba bohapusté okydávanie snahy vlády o krajšiu budúcnosť (vyvolených).

Minister Čaplovič nevie nájsť peniaze na zvýšenie platov učiteľov. 25 mil. € na národnú sústavu kvalifikácií rád obetuje. Veď sú to peniaze EU. Škoda nedať zarobiť kamarátom. Zadarmo od čechov nechceme nič. Určite by s nami zasa nejako vybabrali.

Nezamestnaných pribúda tempom, ktoré by vláda nedosiahla ani keby sa o to vedome snažila. Vláda sa však snaží o znižovanie nezamestnanosti. Systémové nástroje sú náročné a zložité, takže na to ide stimulmi. Investor vo Vranove je natoľko dôveryhodný, že 10 dní po získaní živnosti na spracovanie dreva podpisuje s vládou memorandum o investičnej pomoci vo výške 21,3 mil. €. Firma sľúbila, že po pridelení stimulu presídli z paneláku v Košiciach do Vranova, kde za peniaze z dotácie postaví sídlo firmy. Otázkou zostáva, či väčšinový vlastník investora tiež presídli z paneláku v Mníchove do sídla zodpovedajúcemu statusu zahraničného investora.

Paródia na verejné obstarávanie v réžii štátu sa dostala na dosiaľ nevídanú úroveň angažovaním bieleho koňa z Horných Plachtiniec. Keďže zlí novinári do toho zasa vŕtali, dobrá vec sa nepodarila. Minister Kaliňák ohromujúcou rýchlosťou zaradil spiatočku a navrhol štátnym organizáciam, aby služby ROA nevyužívali. To je tak všetko, žiadne vyvodenie dôsledkov vočim zodpovedným. Ono sa nájde iný spôsob ako tie peniaze naSMERovať správnym SMERom.

To sú iba najvypuklejšie prípady (škandály) v priebehu jedného týždňa. Ktovie o koľkých ďalších nevieme. Ešte že máme tú stabilitu!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?