Karty Diners club za desaťtisíce euro pre ministerstvo

Autor: Jozef Maťaše | 15.12.2012 o 19:58 | (upravené 17.12.2012 o 17:15) Karma článku: 17,53 | Prečítané:  1522x

Kríza, ťažké časy pre hospodárstvo krajiny, konsolidácia verejných financií, to sú v týchto časoch veľmi frekventované slovné spojenia. Napriek tomu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky zaplatilo od 28. 2. 2012 do 15. 11. 2012 neuveriteľných 132 827,45 € za karty Diners Club.

Zvyšovanie všetkých možných daní a poplatkov na naplnenie rozpočtu bolo zdôvodňované aj tým, že už nie je kde škrtať. A zrazu zistíme, že na jednom jedinom ministerstve z tých mnohých, ktoré živíme platíme nehorázne sumy za niečo, čo ministerskí úradníci nieže nepotrebujú, ale si ani nezaslúžia!!! Ak si to vynásobíme 14 ministerstvami tak to robí takmer 1 860 000.- € (cca 56 miliónov Sk).

A to je iba jedna položka na jednom ministerstve. Ktovie koľko takýchto nezmyselných položiek platia naše ministerstvá. Asi sa niekto spolieha na to, že pri vyvlastňovaní zdravotných poisťovní, kúpe SPP, prehratých arbitrážach a podobných miliónových sumách si nikto nebude všímať nejakých 132 827,45 € za karty Diners Club. Ale ja nemienim prispievať ani jediným Eurom na zbytočnosti ministerským úradníkom!

Keď bude štát hospodáriť s prebytkovým rozpočtom, potom sa môžeme baviť o nejakom nadštandarde na ministerstvách. Dovtedy iba nutné výdavky a žiaden luxus!!!

Dodatočná oprava: Karty Diners Club má ministerstvo zadarmo, jedná sa o sumy zaplatené ministerstvom za tovary a služby. K tomuto informačnému omylu došlo z dôvodu slabej informačnej otvorenosti Ministerstva pôdohospodárstva (nie je možné jednotlivé faktúry otvoriť). Spoločnosť Diners Club ich poskytuje zadarmo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?